Тетяна КОТЛЯР, директор закладу дошкільної освіти ДНЗ №40, відвідала Серпневу конференцію у м.Київ

26 серп. 2023
25 серпня 2023 року, незадовго до початку нового навчального року, Міністерство освіти і науки України провело Серпневу — щорічну освітню конференцію під гаслом «ОСВІТА ЄДНАЄ»

Під час Серпневої конференції учасники обговорили стратегічні напрями розвитку у сфері сучасної дошкільної та шкільної освіти, зокрема потенціал Нової української школи і коледжів майбутнього, вплив диджиталізації і штучного інтелекту на освітній процес, а також психічне й емоційне здоров’я вихователів.

Даний захід був розподілений на сектори, де розглядалися найактуальніші питання різних галузей освіти. Сектори, які вдалось відвідати мені особисто це: «ГОЛОВНИЙ МАЙДАНЧИК», де відбулася презентація бачення майбутнього освіти і науки (спікери: Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - міністр цифрової трансформації та Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України), а також панельна дискусія «Навчальний рік 2023/2024. Виклики і рішення» (модератор: Ян Стародубець, винахідник і дослідник, МАНівець, номінант на звання найкращого студента світу 2023 (Global Student Prize), спікери: Михайло Федоров, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - міністр цифрової трансформації, Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України, Сергій Бабак, голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Наталя Малець, директорка школи №20 м.Чернігів, Андрій Закалюк, директор департаменту освіти м.Львів) та  сектор «ДОШКІЛЛЯ», де відбулось обговорення питань: «Якісна й доступна освіта для дітей раннього і дошкільного віку як фундамент для реалізації потенціалу дитини, суспільства та держави» (модераторка: Соломія Бойкович, експертка з дошкільної освіти, національна експертка ECERS-3, спікери: Євгенія Смірнова, заступниця міністра освіти і науки України з дошкілля та інклюзії, Норін Язеджян, експертка Інституту розвитку дитини Університету Френка Портера Грема (EN), Оксана Рома, керівниця освітніх ініціатив The LEGO Foundation в Україні, Христина Шабат, керівниця Центру гідності дитини УКУ), а також «Дитина в екосистемі дошкільної освіти в умовах війни» (Модераторка: Анастасія Коновалова, фахівчиня з дошкільної освіти Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, спікери: Катерина Крутій, докторка педагогічних наук, професорка кафедри дошкільної освіти Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Ніна Омельяненко, голова Асоціації працівників дошкільної освіти, Юлія Найда, директорка БФ «Крок за кроком», Марина Столяр, програмна директорка Sesame Workshop, президентка Міжнародної асоціації гри в Україні, Анастасія Золотухіна, фахівчиня із соціально-поведінкових змін Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Неймовірно актуальним виявився практикум «Стійкість для стійких. Практичне дитинознавство воєнного часу та турбота про тих, хто піклується» (спікерка: Світлана Ройз, дитяча і сімейна психологиня).

В приміщенні, де відбувалась Серпнева конференція, були організовані презентаційні майданчики, учасники конференції мали змогу познайомитись з освітніми проєктами такими як: «Прозора школа», «STEM - лабораторія у кишені», «Освітній суп», «Сприяння освіті» (LEGO Foundation), «Діяльнісний підхід у школі» (LEGO Foundation), «Вивчаю – не чекаю», а також з освітніми платформами такими як: «На Урок», «НУМО», «Єдина цифрова платформа для шкіл та відділів освіти» тощо.

Після відвідування освітнього заходу я вкотре зрозуміла, що освіта в Україні – це освіта переможців і нас, освітян, очікує нова матриця змін, яка спрямована на ОСВІТУ в ракурсі  НОВОЇ ПОП-КУЛЬТУРИ.

З вірою в серці! З вірою в Україну! Разом до формування нової системи освіти та з початком нового навчального року!